Szczytno ul. Chrobrego Nieruchomość inwestycyjna


Uwaga !
Zobacz wideoprezentację: https://www.youtube.com/watch?v=HyaVEkiquMc

OGÓLNE INFORMACJE

Na sprzedaż skomercjalizowana w 100% nieruchomość inwestycyjna zlokalizowana w centralnej części Szczytna przy ul. Chrobrego, pow. szczycieński, woj. warmińsko-mazurskie, oznaczona numerem ewidencyjnym 368/16 (obręb Szczytno 2) o powierzchni 10 368 m2, zabudowana trzema budynkami o łącznej powierzchni użytkowej 8 281,5 m2.

Stan budynków oraz standard ich wykończenia sprawia, że nieruchomość nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Obecnie w nieruchomości znajduje się m.in.:
- siłownia Xtreme Fitness Szczytno
- FAN Fabryka Animacji NOVUM
- Szwalnia MARYHOL
- Stołówka CYTRYNKA
- Akademia Sztuk Walki Karate Kyokushin
- Nota Fortis pośrednictwo finansowe
- Biuro Podróży Star-Turist
- PROVIDENT Polska
- Biuro Doradztwa Podatkowego
- Biuro rachunkowe SKONTO
- Gabinet Psychologiczny
- Biuro Projektów Inżynierskich
- Gabinet neurologopedyczny
- Komornik sądowy

OPIS GRUNTU
Tytułem prawnym do dysponowania nieruchomością gruntowną jest prawo użytkowania wieczystego.

Działka nr 368/16 nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania teren jest przeznaczony na cele przemysłowo-składowe.

Działka od strony zaplecza została ogrodzona ogrodzeniem stałym. Od strony frontowej nieruchomość została zagospodarowana zielenią miejską.

Do nieruchomości została doprowadzona sieć elektryczna dwu i trójfazowa, wodociągowa, kanalizacyjna oraz telekomunikacyjna (światłowód).

Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej nr 480.

OPIS BUDYNKÓW

Budynek nr 1
Budynek użytkowo-magazynowy o powierzchni 6513,58 m2 wybudowany metodą szkieletową ze słupów żelbetowych z wypełnieniem ścian z bloczków betonu komórkowego klasy 500: 24 cm + 12 cm i stopami z płyt żelbetowych oraz konstrukcji szkieletowej ze ścianami z płyty warstwowej w części hali produkcyjnej.

Budynek składa się z trzech kondygnacji.

Na pierwszej kondygnacji urządzony został garaż z 58 stanowiskami do parkowania samochodów osobowych (wjazd możliwy jest poprzez dwie automatyczne bramy wjazdowe) oraz pomieszczenia biurowe i socjalne.

Na drugiej kondygnacji znajduje się szwalnia połączona z przestronnym magazynem, sala zabaw oraz pomieszczenia biurowe i socjalne.

Na trzeciej kondygnacji funkcjonuje nowoczesna siłownia, sala zabaw, klub karate z szatniami oraz pomieszczenia biurowe i socjalne.

Dostęp do budynku możliwy jest z każdej strony. Od frontu poprzez bramy garażowe oraz windę osobową, po bokach poprzez wejścia przeznaczone dla klientów i pracowników lokali oraz od tyłu budynku poprzez wejścia zlokalizowane na rampie, przeznaczone na dostawy towarów.

W budynku znajduje się przestronna winda towarowa dostosowana do przewozu ciężkiego załadunku na wszystkie kondygnacje budynku oraz druga winda osobowa z dwoma wejściami (od strony parkingu pod budynkiem oraz chodnika).

Obiekt posiada instalacje okablowania strukturalnego telefonicznego i komputerowego z rozdzielnicą szafową, telewizji przemysłowej oraz automatyczny system sygnalizacji pożaru.

Do budynku doprowadzona została sieć wodociągowa, energetyczna, kanalizacyjna oraz telekomunikacyjna (światłowód).

Budynek nr 2

Budynek biurowy o powierzchni użytkowej 1403,42 m2 wybudowany metodą tradycyjną z płyt żelbetowych monolitycznych, ściany murowane z bloczków z betonu komórkowego o grubości 24 cm.

Budynek składa się z trzech kondygnacji. W budynku znajdują się punkt gastronomiczny (stołówka CYTRYNKA), pomieszczenia biurowe, socjalno-administracyjne i pomocnicze.

Obiekt posiada instalacje okablowania strukturalnego telefonicznego i komputerowego z rozdzielnicą szafową, telewizji przemysłowej, system sygnalizacji pożaru oraz czujniki ruchu w wybranych pomieszczeniach (instalacja alarmowa z centralą uzbrajaną przy wejściu).

Do nieruchomości doprowadzona została sieć energetyczna, wodociągowa, kanalizacyjna, telekomunikacyjna (światłowód).


Budynek nr 3
Budynek handlowo-usługowy o powierzchni użytkowej 364,50 m2.

Obiekt składa się z sali sprzedażowej, pomieszczenia biurowego oraz łazienki.

Budynek w pełni dostosowany jest do prowadzenia działalności takiej jak m.in.: sklep z częściami samochodowymi, rolniczymi, sklep z artykułami gospodarczymi, sklep spożywczy i inne. Istnieje również możliwość adaptacji na mniejsze lokale biurowe.

Do budynku doprowadzona została sieć energetyczna, wodociągowa, kanalizacyjna oraz telekomunikacyjna.

Pozostałe budynki

Na placu nieruchomości znajduje się budynek przesypowy o powierzchni użytkowej 29 m2 wybudowany metodą tradycyjną z bloczka POROTHERM oraz budynek trafostacji o powierzchni użytkowej 138,20 m2 wykonany w technologii tradycyjnej z bloczka betonu komórkowego.

Wszystkie budynki ogrzewane są własną kotłownią za pomocą biomasy (trocina).

Nieruchomość posiada transformator o mocy 400kW z własnym układem pomiarowym, który umożliwia korzystanie z taryf biznesowych z grupy B.

LOKALIZACJA

Nieruchomość położona jest w centralnej części Szczytna o dużym natężeniu ruchu w ciągu dnia.

Nieruchomość zlokalizowana jest obok centrum handlowego STOP-SHOP oraz marketu Kaufland. W bezpośrednim otoczeniu nieruchomości znajdują się punkty handlowo usługowe, w tym m.in.: placówka banku Millenium, biuro rachunkowe, apteka, placówka pocztowa, piekarnia.

Ulica Chrobrego przy której znajduje się nieruchomość łączy ze sobą drogi krajowe nr 53 oraz 57 (trasa Olsztyn-Szczytno-Warszawa). Od strony południowej nieruchomość sąsiaduje bezpośrednio z linią kolejową oraz terenem należącym do PKP.

Szczytno jest miastem położonym w województwie warmińsko-mazurskim zamieszkałym przez ponad 23 tys. mieszkańców. W ostatnich latach w mieście obserwowany jest dynamiczny wzrost liczby turystów odwiedzających miasto zarówno w ścisłym sezonie jak i poza.

Jedną z największych atrakcji turystycznych Szczytna są zrewitalizowane Ruiny Zamku Krzyżackiego, które w ciągu roku od otwarcia odwiedziło ponad 200.000 osób. W Szczytnie znajdują się również m.in.: Ratusz Miejski z 1937 r. z wieżą widokową, kościół ewangelicko-augsburski z 1718 r., chata mazurska z XIX w., odrestaurowany dworzec kolejowy z 1883 r., odrestaurowany budynek sądu rejonowego z lat 1867-1869, browar założony w 1989 r., neogotycki Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z lat 1897-1899, Kościół Chrześcijan Baptystów z 1903 r. oraz wieża ciśnień.

Miasto Szczytno położone jest pomiędzy dwoma szczycieńskimi jeziorami tj. Jeziorem Domowym Małym oraz Jeziorem Domowym Dużym.

Więcej informacji udzielę telefonicznie.
Lubowiecki Nieruchomości
www.lubowiecki-nieruchomosci.pl

Cena: 14500000 zł

Autor: Daniel Lubowiecki

Telefon:

E-mail:

Dodano: 23.11.2022, godz. 10:37

Ważne do: 30.11.2022

Wyświetleń: 2811

ID: #1859

Edytuj


Najnowsze artykuły